Zlievarne

Zlievarne pre ľahké zliatiny čelia neustálemu problému s čistotou a upchávaním kovových foriem. Po určitom období treba formy dôkladne vyčistiť, pretože zatuhnuté kovy môžu poškodiť kvalitu aj tvar ďalších odliatkov. To môže dokonca ohroziť celý váš výrobný proces. Aby zanesené formy nerobili starosti vám ani vašim odberateľom, odporúčame ich čistiť ultrazvukom v pravidelných intervaloch.

Čistite formy dôkladne a šetrne

Čistenie kovových foriem prebieha bez brúsenia a mechanického poškodenia, takže ultrazvuk neznižuje ich kvalitu ani životnosť. Práve naopak. Ultrazvuková technológia priniesla do zlievarenského odvetvia množstvo výhod. Zanesené formy dokáže priemyselná čistička umyť rýchlejšie a za menšie prevádzkové náklady.

Výhody ultrazvuku v zlievarenskom priemysle

Šetrná a detailná technológia čistenia

Bez mechanického poškodenia

Čistenie nezanecháva na formách žiadne mechanické chyby. Rovnako šetrné sú aj naše náplne do ultrazvukových čističiek.

tvarovo-zlozite
Čistenie zložitých tvarov

Nech sú vaše formy zhotovené v akýchkoľvek tvaroch, kvapalina sa dostane aj tam, kde by to iná technológia nedokázala.

easy-obsluha
Minimum obsluhy

Zanesené súčiastky stačí vložiť do čističky. O zvyšok sa postará pôsobenie kavitácie a roztoku.

Galéria

Príklad čistenia ultrazvukom

Ktoré zariadenie vybrať?

Odporúčaná čističky pre použitie v zlievarni

Ultrazvuková vaňa NPS

Všetky parametre pre dôkladné vyčistenie foriem nastavíte cez dotykový displej. Veko zachytáva skondenzovanú paru a zabudovaná oscilácia koša zlepšuje čistiace účinky. Vyberte si z ponuky priemyselnú vaňu, do ktorej sa zmestia vaše zanesené formy aj hotové odliatky.

Ultrazvuková veľkokapacitná vaňa

Ako sa dá ešte viac zefektívniť najúčinnejší spôsob čistenia? Určite touto veľkokapacitnou vaňou, do ktorej sa vojdú rozmerné predmety alebo viacero menších dielov naraz. To šetrí čas čistenia aj náklady. Veľkokapacitnú čističku vám vyrobíme s presne takým objemom, aký potrebujete.

Neviem si poradiť

Ak potrebujete radu,
prosíme, napíšte nám.