Ultrazvuk
17.12.2018

Ultrazvuk inak: Na aké netradičné účely sa dá použiť?

Na našom blogu sa zväčša dočítate o ultrazvukovom čistení a všetkom, čo s ním súvisí. Využiť sa však dá aj na úplne iné účely. Vedeli ste o tom, že môže byť prínosný napríklad v potravinárstve alebo chemickom priemysle?

netradicne vyuzitie ultrazvuku

Rýchlejšie zrenie brandy a vína

Získať kvalitný alkohol zväčša trvá mesiace až roky. Platí to napríklad aj pri brandy, ktoré zreje v dubových sudoch dva roky. Extra staré brandy sa necháva dokonca zrieť až trikrát dlhšie.

Príčinou dlhého zrenia je hlavne to, že z dubového dreva sa uvoľňujú chemické látky, ktoré tekutine dodávajú špecifickú arómu, odtieň a chuť. Španielski vedci však využili ultrazvuk na to, aby zrenie skrátili na tri dni.

rychlejsie zrenie brandy a vina

Látky zo sudov nahradili pridávaním takzvaných amerických dubových čipsov. Vďaka pôsobeniu ultrazvukových vĺn sa podarilo získať chemické látky z týchto čipsov podstatne rýchlejšie. Ako uviedol jeden z autorov výskumu, teraz sa budú snažiť zistiť, či dokáže ultrazvuk takisto pomôcť aj pri spracovaní vína.

Využiť ultrazvuk pri výrobe červeného vína však už vyskúšali pracovníci našej spoločnosti NOTUS. „V hroznových šupkách sa nachádza látka nazývaná resveratol (antioxidant). Klasickou metódou kvasenia sa z tohto antioxidantu dostane do vína iba určité percento, ale ultrazvukom vieme toto množstvo znásobiť,“ uviedol v rozhovore obchodný riaditeľ Ladislav Patay.

urychlenie zrenia vina

Túto službu využil najväčší výrobca vína v Maďarsku. Prirodzene, v dôsledku takéhoto postupu sa zvyšuje efektivita aj celková výnosnosť.

Ultrazvuk a med

Podobne ako pri liehovinách, aj výroba medu sa dá uľahčiť využívaním ultrazvuku.

Bežnou praxou je tepelné spracovanie, ktoré síce zabraňuje nežiaducej kryštalizácii a tvorbe kvasiniek, no zvyšuje množstvo chemickej látky hydroxymethylfurfural, ktorá nemôže presiahnuť množstvo 40 miligramov na jeden kilogram.

Vysokou teplotou sa taktiež poškodzuje prirodzená farba medu a znemožňuje sa aktivita enzýmov, čo v konečnom dôsledku znižuje kvalitu výsledného produktu.

ultrazvuk a med

Jednou z alternatív, ako eliminovať kryštalizáciu, je využiť ultrazvukové vlnenie, ktoré funguje pri podstatne nižších teplotách (približne 35 stupňov Celzia).

Aplikovať ultrazvuk pri výrobe medu sme skúsili aj u nás. „Niektoré typy medu obsahujú viac cukru, a preto skryštalizujú tak, že až zatuhnú. Problém bol v tom, že med mohol zatuhnúť aj počas výroby. Museli ho teda rýchlo spracovávať, to bol nejaký týždeň. My sme med spracovali pomocou ultrazvuku tak, že sme oddialili kryštalizáciu z týždňa na štyri až šesť týždňov,“ vysvetľuje Patay.

Podľa Pataya sa však táto metóda je rentabilná skôr vo veľkovýrobe. Malým včelárom sa teda neoplatí.

Ďalšie odvetvia

V spoločnosti NOTUS najnovšie hľadáme aj ďalšie možnosti aplikovania ultrazvuku do najrôznejších odvetví.

O tejto snahe svedčí budovanie špecializovaného laboratória, v ktorom sa budeme týmto činnostiam venovať. Okrem zlepšenia výroby medu či liehovín upriamujeme pozornosť napríklad na využitie ultrazvuku v chemickom priemysle.

dalsie odvetvia pre ultrazvuk

Jeden z rozbehnutých projektov sa týka odpeňovania. „Tento systém funguje tak, že rozkmitáme tanier na 37-tisíc kilohertzov. Tým, že sa tanier rozkmitá, cítite, ako sála vlnenie. Vďaka tomuto vlneniu, ktoré vyvoláva ultrazvuk, v podstate pena popraská a zmizne,“ upresňuje postup Ladislav Patay.

Podľa neho je využívanie špeciálnych prípravkov, ktoré majú zabraňovať peneniu, zbytočné a nákladné.

Okrem už spomenutých aplikácií sa však budeme naďalej sústrediť aj na to, ako pomocou ultrazvuku zvýšiť fermentáciu a výťažok pri tvorbe bioplynu alebo ako zefektívniť maceráciu (lúhovanie) byliniek v liehovarníctve. Držte nám prsty.

Páči sa vám článok?