Čistenie
1.4.2019

7 skvelých príkladov účinnosti ultrazvukových čističiek NOTUS. Presvedčte sa na vlastné oči

Vďaka ukážkam komponentov pred a po čistení nadobudnete oveľa lepšiu predstavu o tom, čo všetko dokážu naše ultrazvukové čističky.

1.


Raschingov krúžok je komponent, ktorý sa využíva na oddelenie kvapaliny od plynu. Do ultrazvukovej čističky sme ho vložili na 20 minút. Naším zámerom bolo z nerezového materiálu odstrániť akékoľvek nečistoty vrátane hrdze a zvyškov oxidácie. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.

Raschingov kruzok cistenie pred a po

2.

Kovové odliatky rovnako patria medzi predmety, ktoré sú vhodné na ultrazvukové čistenie. Konkrétne tento komponent, ktorý sa využíva v odvetví automotive, je vyrobený zo zliatiny hliníka.

Ultrazvukové čistenie trvalo päť minút, počas neho sme z odliatku odstránili všetky mechanické nečistoty a usadeniny. Pre úplnosť informácií dodávame, že na ukážku nám poslúžili dva odlišné predmety. To však nič nemení na princípe čistenia, vďaka ktorému sme dosiahli takýto výsledok.

kovovy odliatok cistenie pred a po

3.

Z kovovej air brush pištole sme potrebovali odstrániť predovšetkým zvyšky farby. Na takýto typ čistenia sme použili kyslý čistiaci prostriedok, ktorý okrem farby odstráni aj hrdzu či vodný kameň. Spomedzi našich strojov sme pri čistení pištole využili ultrazvukovú čističku z radu PS.

air brush pistol cistenie pred a po

4.

Bežným znečistením mnohých predmetov je mastnota. A presne tú sme chceli odstrániť z tohto vylisovaného dielu. Oceľový komponent sme mali čistý za tri minúty.

Po vyčistení a vysušení bol predmet pripravený na ďalšie povrchové úpravy. Na odstránenie mastnoty sme aplikovali zásaditý čistiaci prípravok, ktorý môžete použiť napríklad aj vtedy, ak sa chcete zbaviť napálenín a zvyškov kovov.

vylisovany diel cistenie pred a po

5.

Podobne ako pri air brush pištoli, aj z tejto časti bicykla sme potrebovali odstrániť zvyšky farby. Preto sme aj v tomto prípade siahli po kyslom čistiacom prostriedku a komponent sme vložili do ultrazvukovej čističky z radu PS.

bicykel cistenie pred a po

6.

Po menších a stredne veľkých predmetoch prinášame ukážku aj niečoho väčšieho. Zámerom ultrazvukového čistenia bolo z tohto chladiča odstrániť hrdzu a prach, na čo sme použili kyslý roztok. Spomedzi našich modelov sme vybrali čističku PS20.

chladic cistenie pred a po

7.

A napokon si ešte ukážeme, ako si ultrazvuk poradí so zvyškami farby a laku. Tento hliníkový predmet sme ponorili do čistiaceho roztoku na päť minút a výsledok vyzerá takto.

odfarbenie ultrazvukom pred a po

Oslovil vás výkon našich ultrazvukových čističiek? V tom prípade nahliadnite aj do našej ponuky dostupných modelov.

V prípade, že by vám žiadny z ponúkaných modelov nevyhovoval, môžete si u nás nechať vyrobiť ultrazvukovú čističku na mieru.

Páči sa vám článok?